ملک آباد کوهرنگ بهترین روستای توریستی ایران عبور آب و تونل کوهرنگ از وسط زمین های آن - وجود پیست اسکی- باداشتن چشمه های آب معدنی فراوان” بالا بردن امنیت کامپیوتر(2)


پنجشنبه 14 مرداد 1400
آخرین مطالب انتشار شده وب سایت کوهرنگ

«ملک آباد کوهرنگ بهترین روستای توریستی ایران عبور آب و تونل کوهرنگ از وسط زمین های آن - وجود پیست اسکی- باداشتن چشمه های آب معدنی فراوان»

kinoo.rozfa.com

kinoo.rozfa.com

kinoo.rozfa.com

kinoo.rozfa.com

http://kinoo.rozfa.com

بالا بردن امنیت کامپیوتر(2)

• از يک مرورگر مجازي سازي شده استفاده کنيد:

از آن جايي که طيف وسيعي از حمله ها از طريق مرورگر انجام مي شوند؛ يکي از بهترين راه ها براي تجربه امن وب، استفاده از يک ماشين مجازي (Virtual Machine) يا مرورگر مجازي سازي شده (Virtualized Browser) است. شرکت Dell يک مرورگر به نام KACE (www.kace.com) عرضه کرده است که فاير فاکس 3.6 را به همراه Adobe Reader و فلش؛ به طور مجازي در اختيار شما قرار مي دهد. بدافزار هايي که به خاطر حفره هاي امنيتي فايرفاکس، ريدر يا فلش به شما هجوم آورده اند؛ فقط در درون ماشين مجازي موجود خواهند بود و بيرون نمي آيند. خبر بدي است؟ زماني که کار به جا هاي باريک بکشد و مجبور بشويد فاير فاکس مجازي را فلاش (Flush) کنيد؛ تمام تنظيمات – اطلاعات – بوکمارک ها – آپديت ها و پلاگ اين ها و کلا هر چيزي که در فايرفاکس از آن استفاده مي کرديد، نابود خواهد شد!

پس راه ديگري که داريد اين است که از يکي از نرم افزار هاي Virtual PC 2007 (www.microsoft.com) و يا VM Ware Player (www.vmware.com) استفاده نماييد. هر دو رايگان هستند و هم مايکروسافت و هم VM مرورگر را در اختيارتان مي گذارند. مايکروسافت ويندوز ويستا يا ايکس پي را با IE8 و VM Ware اوبونتو با فايرفاکس را به شما ارائه مي دهد. پس از بين اين 3 گزينه اي که به شما معرفي شد؛ دريافتيم که هر يک عيب و حسن مخصوص به خود را دارند. در مورد KACE توضيح داديم. غير از آن بايد بدانيد که: در VM Ware ، لينوکس واقعا سيستم عامل امني است اما خيلي از افرادي که از ابتدا فقط با ويندوز کار مي کردند ممکن است به آن عادت نکنند و آن را کنار بگذارند (ربطي ندارد که گيک باشيد يا نه!). اشکال بزرگ مايکروسافت هم اين است که بعد از 3 ماه باطل مي شود و بايد دوباره آن را دانلود کنيد.

 

• راه هاي جديد + صبر را امتحان کنيد!

آيا واقعا مطمئن هستيد که فايل هاي شما آلوده نيستند؟ بسياري از ويروس نويس ها سعي مي کنند از خود آنتي ويروس هم براي پوشاندن ويروس هايشان استفاده کنند. به عبارت ديگر متد هايي را به کار مي گيرند که آنتي ويروس نتواند آن ها را شناسايي کند. اگر بايد حتما يک فايل خاص را اجرا کنيد و در عين حال به آن مشکوک هستيد؛ اگر امکانش هست، تا مي توانيد اجراي آن را به تاخير بياندازيد و در طي تاخير مرتبا آنتي ويروس را آپديت کنيد. اين کار به نرم افزار امنيتي شما، شانس کشف اين مخفي کاري ها را مي دهد.

البته ما پيشنهاد مي کنيم که از سايت Virustotal.com استفاده کنيد. بعد از آپلود فايل، اين سايت به شما اجازه مي دهد که فايل مورد نظر را با ده ها موتور آنتي ويروس اسکن کنيد. اما فکر مي کنيد ويروس نويس ها، واقعا اين راهکار را نمي دانند؟ مسلما مي دانند و به همين سعي مي کنند حتي از فيلتر اين سايت هم بگذرند! پس هنوز هم صبر بهترين راهي است که داريد.

 

• استفاده از آدرس هاي بلند شده!

 

حتما پيش آمده که ببينيد يک لينک در توييتر و يا خيلي سايت هاي ديگر، به صورت کوتاه شده به نمايش درامده است. بسياري از سرويس هاي کوتاه سازي آدرس هاي اينترنتي، سايت ها را از نظر داشتن ويروس و ... چک مي کنند. پس اين آدرس ها چندان هم نا امن نيستند. اما يک بدي دارند و آن اين که شما نمي دانيد بعد از کليک کردن به کدام سايت خواهيد رفت؟ پس بهتر است مطمئن شويد که مقصدتان کجاست. براي اين کار به Longurlplease.com مراجعه کنيد. اين سايت از 81 سرويس کوتاه کننده آدرس پشتيباني مي کند و بعد از اين که آدرس را به آن داديد، آن را با کمک سايت Virustotal چک کرده و از نبودن ويروس در آن اطمينان حاصل مي کند.

 

در يک اکانت کاربري استاندارد کار کنيد

کار کردن در اکانت ادمين، در صورت مورد حمله قرار گرفتن بسيار خطرناک است. مانند اين است که به هر کسي اجازه دهيد از خانه شما بازديد کند و همه چيز و همه جا را زير و رو نمايد. يکي از راه هايي که مي توانيد به خوبي دسترسي را رد يا تاييد کنيد، اين است که از يک يوزر اکانت استاندارد استفاده کنيد. به طور پيش فرض، وقتي در اکانت ادمين کار مي کنيد، به شما اجازه بسياري از کار ها داده مي شود و ويندوز شما را زياد با سيستم تصديق هويت، اذيت نمي کند. البته در ويندوز 7 اوضاع کمي امن تر شده اما در ويندوز ايکس پي شما مي توانيد هر کاري را در اکانت ادمين بدون هيچ درخواست تاييدي انجام دهيد. بنابر اين اگر کسي به شما حمله کند، مي تواند از امتيازات مديريت شما استفاده کرده و هر کاري را در سيستمتان انجام دهد. پس براي به حداقل رساندن ريسک؛ سعي کنيد تا جايي که ممکن است از اکانت استاندارد استفاده کنيد تا همواره نياز به سيستم تصديق هويت باشد.

 

 

• از يک توزيع لينوکس روي لايو سي.دي استفاده کنيد

ويندوز هدف اول هر هکر و هر کسي است که به جرم هاي سايبري دست مي زند. اين نه براي من و نه براي شما، حرف آشنايي نيست. ويندوز با داشتن بيش از 90 درصد از بازار سيستم عامل ها، حق هم دارد که هدف خوشمزه اي باشد! اين همان دليلي است که شما بايد از يک لايو سي.دي لينوکس براي پشتيبان گيري از اطلاعاتتان استفاده کنيد. اگر مي خواهيد با اپليکيشن ها کار کنيد يا اصلا بازي کنيد؛ با هارد درايو کار داريد ولي گروهي از اطلاعات شما وجود دارد که بايد امن تر از ساير اطلاعات باشد. براي اين گونه اطلاعات از لايو.سي.دي لينوکس استفاده کنيد. نسخه هاي متعددي از لينوکس در دسترس است اما بهترين آن ها براي شروع به کار و همچنين آسان ترين آنها؛ چيزي نيست جز Ubuntu!

 

• دسترسي PC خود را، براي ديگران محدود کنيد

چه فايده اي دارد که پي سي خود را با خندق و سيم خاردار و مين و ليزر و انواع اقسام تجهيزات جنگي محافظت کنيد، آن وقت به يکي از اقوامتان اجازه دهيد که يک بازي فلش را روي سيستمتان بازي کند يا ميل هاي ويروسي و نا امن اش را چک نمايد؟!

خب، پس استفاده از اکانت مهمان، راه خوبي براي اين گونه کار هاست. مطمئن باشيد که اکانت مهمان روي کامپيوتر شما فعال شده است و مهمان هاي شما روي اين اکانت کار مي کنند.

منبع: نگهبان

امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 4 نفر مجموع امتیاز : 9


نمایش این کد فقط در ادامه مطلب
برچسب ها : بالا بردن امنیت کامپیوتر , آموزش کامپیوتر ,

««نظر شما باعث دلگرمی و بهتر شدن سایت خواهد شد »»
تاریخ : پنجشنبه 15 تير 1391 | نظرات ()بازدید : 1629

«ملک آباد کوهرنگ بهترین روستای توریستی ایران عبور آب و تونل کوهرنگ از وسط زمین های آن - وجود پیست اسکی- باداشتن چشمه های آب معدنی فراوان»

راهنمای گام به گام ریاضی ششم فصل هشتم 92 تاریخ : دوشنبه 02 اردیبهشت 1392
راهنمای گام به گام ریاضی ششم فصل هفتم 91 تاریخ : پنجشنبه 17 اسفند 1391
راهنمای گام به گام ریاضی ششم فصل ششم- 91 تاریخ : شنبه 07 بهمن 1391
راهنمای گام به گام ریاضی ششم فصل پنجم 91 تاریخ : پنجشنبه 30 آذر 1391
راهنمای گام به گام ریاضی ششم فصل چهارم 91 تاریخ : سه شنبه 28 آذر 1391
راهنمای ریاضی ششم فصل اول 91 تاریخ : دوشنبه 27 آذر 1391
مصدومان حادثه اتوبوس معلمان عکس تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391
آتش سوزی در مدرسه ی دخترانه روستای شین آباد پیرانشهر تاریخ : چهارشنبه 15 آذر 1391
جدول شگفت انگیز اعداد کلاس اول تاریخ : جمعه 10 آذر 1391
جدول شگفت انگیز رنگ ها کلاس اول تاریخ : جمعه 10 آذر 1391
داستان های درس تفکر و پژوهش تاریخ : شنبه 27 آبان 1391
تصاویر:مراسم تشییع پیکر۲۶دانش آموز بروجنی تاریخ : یکشنبه 30 مهر 1391
اهداف بخش نگاره ها پایه اول ( بخوانیم و بنویسیم) تاریخ : یکشنبه 30 مهر 1391
آمادگی روانی كودكان برای ورود به مدرسه تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1391
درس هنر پايه دوم با برنامه درس ملي تاریخ : سه شنبه 28 شهریور 1391
درس نامه تفسیر آیات برگزیده قرآن کریم در برنامه میزان تاریخ : چهارشنبه 22 شهریور 1391
جدول برنامه درسی دانش آموزان پایه ششم تاریخ : چهارشنبه 15 شهریور 1391
لطفا شما هم امتحان کنید! تاریخ : چهارشنبه 01 شهریور 1391
یکصد و ده «ضرب‌المثل حقوقی» رايج در دنيا! تاریخ : سه شنبه 31 مرداد 1391
برنامه ریزی سالیانه مدیران ابتدایی تاریخ : سه شنبه 24 مرداد 1391
الگویی هدف گذاری درسی ریاضی در پایه اول ابتدایی ( تم ) تاریخ : شنبه 21 مرداد 1391
روش تدریس قرآن کلاس دوم1391 تاریخ : سه شنبه 17 مرداد 1391
نرم افزار آموزش جمع و تفریق تاریخ : سه شنبه 17 مرداد 1391
اولین سردارشهید 13ساله جنگ تحمیلی تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1391
یادی از زنده یاد سیامک شهماروند تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1391
مصاحبه اختصاصی با پدر تنیس روی میز ایران(سید رسول صالح پور) تاریخ : سه شنبه 10 مرداد 1391
منشور مديريت امام علي(ع) قسمت دوم تاریخ : پنجشنبه 05 مرداد 1391
منشور مديريت امام علي(ع) قسمت اول تاریخ : پنجشنبه 05 مرداد 1391
معلم خوب چه شكلي است تاریخ : پنجشنبه 05 مرداد 1391
نهضت های اسلامی صدسال اخیر تاریخ : پنجشنبه 05 مرداد 1391


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]


kinoo.rozfa.com

kinoo.rozfa.com

ارسال لینک <
متن دلخواه خود را از طریق ویرایش قالب در اینجا بنویسید

استفاده ازآثار این سایت باذکرمنبع مجازاست

محمدحاجی ور
.CopyRight © 2011 - 2012 kinoo.rozfa.com , All Rights Reserved
× بستن تبليغات